Kalıp İskele Sistemleri

Kalıp iskele, inşa edilecek her türlü yapının dış cephe işlemlerinin yapılmasında iş ve işçi güvenliğini sağlamak amacıyla farklı malzemelerden üretilen, birleştirme ve parçalama özelliklerine sahip teknik bir araç olarak adlandırılabilir. Kalıp iskele sistemleri de bu aracın tüm bileşen malzemeleri ifade etmektedir.

Taşıma Kapasitesi En Uygun İskele Sistemleri

İskele sistemleri gerek iş gerekse işçinin güvenliği açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Özellikle bina yapısı yüksek olan yerlerde bu önem daha da artmaktadır. Çünkü iskele de çalışan kişilerin mevcut yapının dış işlemlerinde kullanacağı birçok malzemeyi taşıma, koruma işlevi bulunmaktadır. İskele seçiminin doğru ve güvenilir olması gerekir. Teknik bir araç özelliğine sahip olan İskele seçiminde ilk dikkat edilecek husus, taşıma kapasitedir.

İskele Sistemlerinde Kontrolün Önemi

Bir yapı için kullanılan İskele başka bir yapı için fiziki olarak yeterli gelmeyebilir. Ayrıca her bir kalıp iskelesi yatay ve düşey elemanlarının işlevsel, bükülme, ezilme, çatlamaya mahal vermeyen malzemeden oluşturulması için inşaat mühendislerine kontrolden geçirilmesi gerekir. Kalıp iskelelerle ilgili olarak eksik veya yanlış bir tercih, insan ölümü ile sonuçlanan riskler taşır. Bu nedenle her iskele seçiminde en üst seviye kontrol ve dikkat gerektiğinin bilinmesi gerekir. İskeleye olan her türlü ihtiyaçlarınız için Hatip Mah. Koşubayırı Sok. No:36 Çorlu adresimizden veya 0 282 651 22 21 numaralı telefon numarası üzerinden talep oluşturabilirsiniz.

CEPHE GENİŞLİĞİ
CEPHE YÜKSEKLİĞİ
CEPHE SAYISI
PANO: ADET
YATAY: ADET
ÇAPRAZ: ADET
KALAS: ADET
MERDİVEN: ADET
AYAR MİLİ: ADET
YAN KORKULUK: ADET
BAŞLANGIÇ AYAĞI: ADET
TOPUKLUK: ADET
YAN TOPUKLUK: ADET
DUVAR BAĞLANTI ELEMANI: DUVAR BAĞ. ELM.: ADET