Plywood İnşaat Kerestesi

Trakya İskele , İskele Kiralama

Plywood İnşaat Kerestesi

25 Aralık 2019 Uncategorized 0

İnşaatlık kereste, adından da belli olduğu üzere konut veya diğer yapı inşaatların da kullanılmak üzere tasarlanıp imal edilmiş olan keresteye verilen isimdir. Ağaç türü olarak çam, ladin ve göknar ağaçlarından elde edilen inşaatlık keresteyi diğer kerestelerden ayıran en belirgin özellik ince kutur ağaçlardan elde edilmiş olmasıdır.

Doğrama ve dekorasyon amaçlı kullanılamıyacak olan genç ve ince kutur ağaçlardan elde edilen keresteler önceden genel kabul görmüş ölçülerde hazıra kesilmek üzere ve kurutma ihtiyacı hissedilmeksizin piyasaya sunulmaktadır. Renk, desen, doku, kuruluk vb. niteliklerde özelliklere ihtiyaç duyulmayan inşaatlık kereste türü için farklı ölçülerde de üretim yapılabilmektedir.

Standart boy uzunluk ölçüleri 3 yada 4 mt olan inşaatlık kerestenin 5/10, 10/10, 8/8 ve KALIPLIK TAHTA isimleri ile özdeşleşmiş ölçüleri aynızaman da çatı yapımında da hayli önemli yer tutmaktadır. Farklı ölçülerde kesimi yapılabilen inşaatlık kerestenin ebat ölçümlemesi ile hacim uyuşmazlığı sözkonusudur.